Aktualne zlecenia
w kategorii
Zlecenia na Wentylacje
Otrzymuj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji
Szukasz nowych Zlecenia na Wentylacje i Rekuperacje? Załóż konto i otrzymuj bezpłatne powiadomienia o Klientach poszukujących Specjalistów na Oferteo!
Strona 1 z 42
Poradniki o wentylacji i rekuperacji
Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Urządzenie zwane rekuperatorem ma za zadanie dbać o świeże i czyste powietrze w całym domu. W tych urządzeniach stosuje się dwa rodzaje wymienników ciepła – obrotowy oraz przeciwprądowy. Mózgiem rekuperatora zaś jest automatyka sterowania. Poznaj wszystkie możliwości rekuperatora od Komfovent. Zapraszamy do lektury, dzięki której przekonasz się, że rekuperator w twoim domu to inwestycja, która ci się opłaci!
27.05.2022Rekuperacja to nazwa potoczna wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jest to system dystrybucji powietrza znacząco różniący się od wentylacji grawitacyjnej. Sercem tego systemu jest rekuperator, czyli centrala wentylacyjna odpowiedzialna za dostarczanie świeżego powietrza i usuwanie zużytego. Najistotniejszą cechą tego systemu jest odzysk ciepła (realnie wynosi powyżej 90%), które w wypadku innego rodzaju wentylacji uciekłoby przez komin bezpowrotnie. To nie tylko zaleta ekonomiczna, ale i komfort poprzez łatwiejsze utrzymanie stabilnej temperatury w pomieszczeniach.
26.05.2022Artykuł powstał na potrzeby pokazania przyczyn przy rozbieżnościach w bilansach na zapotrzebowanie powietrza w ramach tego samego budynku. Wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, w której inwestor dysponował różnymi ofertami zawierającymi skrajne wartości dla bilansu powietrza dla nowo budowanego domu jednorodzinnego. Znaczne przewymiarowanie, zawyżenie bilansu będzie generować zbędnie poniesione nakłady finansowe przed inwestycją, jak i po niej. Zwiększone nakłady przyczynią się przede wszystkim do konieczności zakupu wydajniejszej centrali wentylacyjnej (rekuperatora). Natomiast w przyszłości możemy spodziewać się zwiększonych kosztów eksploatacyjnych, takich jak: pobór energii, konieczności zakupu droższych filtrów itp. Z kolei zaniżenie wydajności instalacji wentylacyjnej na zapotrzebowanie świeżego, czystego powietrza będzie skutkować w pierwszym rzędzie źle funkcjonującą wentylacją w budynku, zagrażającą nie tylko budynkowi, ale również jego mieszkańcom. Wątpliwa będzie też sprawność energetyczna z odzysku ciepła.
04.06.2019Współcześnie ludzie przebywają w zamkniętych pomieszczeniach przez wiele godzin w ciągu każdego dnia. Stwarza to problem polegający na zapewnieniu komfortu "świeżego powietrza", od którego zależy zdrowie i samopoczucie ludzi. W biurach i innych budynkach użyteczności publicznej m.in. szkoły, mieszkania, banki, głównym źródłem zanieczyszczeń gazowych są ludzie. Do tych zanieczyszczeń należy głównie ditlenek węgla, który powoduje dyskomfort, poczucie duszności i w efekcie spadek wydajności pracy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia wymiana powietrza, aby dostarczać świeże powietrze do pomieszczeń. Najlepszym odnośnikiem do właściwej jakości powietrza w pomieszczeniu jest powietrze zewnętrzne.
01.09.2015