Aktualne zlecenia
w kategorii
Zlecenia na domy modułowe w Chodzieży
Otrzymuj zlecenia dla Specjalistów od Domów Modułowych i z Prefabrykatów w Chodzieży
Szukasz nowych Zleceń na Domy Modułowe i z Prefabrykatów z Chodzieży i okolic? Załóż konto i otrzymuj bezpłatne powiadomienia o Klientach poszukujących Specjalistów na Oferteo!
Poradniki o budynkach modułowych i z prefabrykatów
Ceny działek budowlanych są coraz wyższe, ale istnieje dla nich tańsza alternatywa w postaci gruntów rolnych. Jest jedna istotna różnica. Działka rolna uniemożliwia postawienie domu jednorodzinnego osobom, które nie są rolnikami. Jeśli chcesz wybudować dom na działce rolnej, pierwszym krokiem jest odrolnienie działki. Sprawdź, jak pod względem formalnym wygląda przekształcenie działki rolnej na budowlaną. Czy jest to kosztowne?
24.05.2023Znalezienie dobrych fachowców może być kluczem do sprawnej i bezproblemowej budowy domu. Połowa inwestorów szukających ekipy budowlanej zwracała uwagę na referencje poprzednich klientów. 6 na 10 osób kierowało się przede wszystkim ceną oferowanych usług. Najczęściej budowę realizowało kilku wyspecjalizowanych wykonawców – wynika z Raportu o budowie domów w Polsce, przygotowanego przez Oferteo.pl.
18.04.2023Stan deweloperski oznacza, że dom lub mieszkanie wciąż jest jeszcze w fazie budowy. Nieruchomość w stanie deweloperskim co prawda jest już gotowa do zamieszkania, ale wymaga jeszcze wykończenia. Można więc uznać, że stan deweloperski określa minimalny standard wykończenia mieszkania oddawanego przez dewelopera nabywcy. Stan deweloperski obejmuje zazwyczaj m.in. podstawowe instalacje, okna, tynki i posadzki, ale warto wiedzieć, że mieszkanie w stanie deweloperskim (i zakres wykończenia) jest różnie określane przez poszczególnych deweloperów. Co zazwyczaj obejmuje stan deweloperski domu i mieszkania? Czy warto kupić dom lub mieszkanie w stanie deweloperskim? Jakie są wady i zalety?
16.08.2023W 2023 roku w wielu przypadkach zamiast pozwolenia na budowę wystarczy zgłoszenie do urzędu. Mimo to pozwolenie na budowę domu wciąż jest podstawą rozpoczęcia prac budowlanych dla niektórych inwestycji. Czy zawsze jest potrzebne? W jakich sytuacjach można je zastąpić zgłoszeniem budowy? Te dwie opcje mocno się od siebie różnią! PnB wymaga kompletu dokumentów oraz czasu na wizytę w urzędzie. Jak uzyskać pozwolenie na budowę w 2023, kto je wydaje? Czy da się skrócić procedurę? Sprawdzamy!
20.07.2023Prawo budowlane 2023 to w wielu aspektach prawdziwa rewolucja. Planowane zmiany w Prawie budowlanym w 2023 roku obejmują m.in. ułatwienia budowy budynków mieszkalnych, zwolnienia z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę (pod pewnymi warunkami), wprowadzenie nowych systemów elektronicznych i zwiększenie odpowiedzialności zawodowej w budownictwie. Na długiej liście znowelizowanych przepisów znalazły się takie, które uproszczą proces budowlany, ale w niektórych przypadkach konsekwencje braku odpowiednich formalności będą surowe. Poniżej znajdziesz praktyczną ściągę: Prawo budowlane 2023 – wszystko, co musisz wiedzieć o najważniejszych zmianach.
22.09.2023Ulga budowlana to ulga podatkowa, która obowiązywała do końca 2001 roku. Mimo że jest nieaktualna, mogą się o nią ubiegać osoby, które przed laty złożyły w Urzędzie Skarbowym odpowiednie dokumenty dotyczące budowy domu. Sprawdź, jak rozliczyć ulgę budowlaną na zasadzie praw nabytych i kiedy możesz stracić do niej prawo.
26.09.2022