Ubezpieczenie na życie – jakim jesteś klientem?
Pracując jako Life Protection Advisor, poznaję wielu ciekawych ludzi. Różnią się od siebie pod wieloma względami, ale mają też ze sobą dużo wspólnego. Moje porównania opieram o potrzeby – jestem agentem ubezpieczeniowym, dlatego na to zwracam szczególną uwagę. Właśnie na nie największy wpływ mają m.in.: wiek, stan zdrowia, wykonywany zawód, wielkość rodziny, sytuacja finansowa czy plany na przyszłość. Ze względu na powyższe podzieliłem klientów na takich, którzy czują najmniejsze i największe potrzeby ubezpieczeniowe.
Z poradnika dowiesz się
Potrzeby ubezpieczeniowe – grupy społeczne
W pierwszej grupie znajdziemy najczęściej młodych, zdrowych singli, którzy nie posiadają zobowiązań i są niezależni finansowo. Nie wykonują też ryzykownych zawodów lub nie mają niebezpiecznego hobby. Często uważają, że w aktualnej sytuacji ubezpieczenie ich nie dotyczy, mają niskie poczucie odpowiedzialności (nawet za siebie).
W drugiej grupie pojawiają się osoby o całkiem przeciwnych poglądach. Wynika to z tego, że zakładają rodzinę, planują jej przyszłość, budują firmy, mają coraz większe zobowiązania. Mogą też czuć większą potrzebę ubezpieczenia się, bo przeszły chorobę lub wypadek albo wykonują ryzykowny zawód bądź mają niebezpieczne hobby. Czują się odpowiedzialni za siebie i swoją rodzinę.
Pierwszy typ od drugiego najczęściej różni się tym, że ma wyższe sumy ubezpieczeń, brak dodatkowych wykluczeń, niższe ryzyko ubezpieczeniowe. Takie warunki są bardzo korzystne, wręcz idealne, ale – jak widać – potrzeba jest wtedy najniższa.
Coś jednak musi kierować ludzi do tego, aby chcieli mieć (bądź też nie) polisę na życie.
Stosunek do ubezpieczenia – podział na 4 kategorie
Wykonywany przeze mnie zawód agenta ubezpieczeniowego sprawił, że zwracam uwagę na stosunek klienta do ubezpieczenia. Tu pozwoliłem sobie na podzielenie klientów na 4 kategorie:
-
ubezpieczony,
-
niedoubezpieczony,
-
nieubezbieczony,
-
nieubezpieczalny.
Jeśli więc jesteś:
-
Ubezpieczony – świetnie! Pozwól, agentowi ubezpieczeniowemu zrobić audyt polisy (taki przegląd jak auta, żeby mieć pewność, że z taką polisą dojedziesz do celu).
-
Niedoubezpieczony – nie bój się spotkania, omów z ekspertem na nowo swoje potrzeby. Bądź świadomy swojej ochrony.
-
Nieubezpieczony – nie czekaj, spotkaj się z agentem. Nieszczęście nie pyta, czy teraz to dobry moment. Powiedz mu, co się stało, że nie wierzysz w ubezpieczenia albo czego się obawiasz.
-
Nieubezpieczalny – a może jednak nie jesteś? Nie masz nic do stracenia, agent sprawdzi to dla ciebie!
A ty jakim typem jesteś? Odezwij się do mnie, zadbam o twoje poczucie bezpieczeństwa.
Jak oceniasz ten poradnik?
Dziękujemy za Twoją opinię!Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści
Więcej poradników o ubezpieczeniach na życie
Ubezpieczenie grupowe w pracy, inaczej grupówka, to chyba jedno z najpopularniejszych ubezpieczeń na życie, jakie posiadamy. Może dlatego, że wielu pracodawców daje je pracownikom jako benefit i nie musimy za nie płacić, a może dlatego, że jest ono tanie, bo cena najczęściej waha się między 40 zł a 60 zł miesięcznie. Ubezpieczenie to występuje też w formie grupy otwartej, czyli można je wykupić indywidualnie, bo np. nie mamy możliwości w pracy albo chcemy mieć inne warunki niż pracodawca proponuje – różnie to bywa.
24.09.2021Szukasz korzystnej oferty i zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Cennik może być bardzo rozbudowany – gdy zakres ochrony będzie szeroki, to cena ubezpieczenia na życie będzie wyższa. Na ceny ubezpieczeń na życie wpływają też takie czynniki, jak częstotliwość płatności składek, czas trwania umowy, stan zdrowia w momencie podpisywania umowy, rodzaj ubezpieczenia, a nawet wykonywany zawód. Sprawdziliśmy, ile kosztuje polisa na życie, jakie są rodzaje polis, na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy i jaki jest aktualny cennik ubezpieczeń na życie w 2023 r.
27.07.2023Syndycy (doradcy restrukturyzacyjni), jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, mieli duże problemy z wyznaczeniem wysokości potrąceń dokonywanych do masy upadłości z emerytury lub renty dłużnika (upadłego). Treść ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie określała wprost wysokości potrąceń realizowanych po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, a ich wykładnia nie była jednolita.
30.12.2021W niniejszym artykule starano się dokonać porównania systematycznego (tradycyjnego) i nowoczesnego (alternatywnego) modelu szkolenia pracowników utalentowanych. Zamiarem autora było ukazanie możliwości wykorzystania przedstawionych modeli szkoleń w planowaniu procesów rozwojowych pracowników. W efekcie opracowano wskazówki, które mogą posłużyć badaczom i praktykom.
16.02.2015Słowo konsolidacja znane jest chyba każdemu. To nic innego jak połączenie. Konsolidacja znajduje swoje zastosowanie również w przypadku produktów bankowych, gdzie z powodzeniem możemy odszukać kredyt konsolidacyjny. I w tym przypadku konsolidacja ma za zadanie połączyć, tym razem kilka zobowiązań bankowych i pozabankowych w jeden kredyt. Połączenie aktualnie spłacanych długów i wielu rat na rzecz różnych kredytodawców w jedną ratę, pozwala nie tylko znacząco zmniejszyć jej jednostkową wysokość, ale także zapanować nad domowym budżetem. Dzięki znalezieniu odpowiedniej oferty kredytu konsolidacyjnego i wydłużeniu okresu spłaty możemy maksymalnie obniżyć miesięczną ratę, dopasowując ją do potrzeb i możliwości klienta. Spłata długów nie będzie już nadwyrężać domowego budżetu.
11.01.2021Można ubezpieczyć się od niezdolności do pracy? Oczywiście, że można. Jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że towarzystwa różnie mogą interpretować ów termin, co może mieć wpływ na wysokość opłacanej składki. W następstwie czego czasami można usłyszeć od "znajomego", że za niezdolność do pracy płaci o połowę mniej…
12.07.2021